Vestel Venus Sultanlar Ligi Final Etabı’nda Dördüncü Karşılaşma Oynandı

2017 – 2018 Voleybol Sezonu Vestel Venus Sultanlar Ligi Play-off Final Etabı’nın dördüncü karşılaşması, bugün (24 Nisan 2018, Salı), TVF Burhan Felek Voleybol Salonu’nda Eczacıbaşı VitrA ile VakıfBank takımları arasında oynandı.

Dolu tribünler önünde oynanan müsabakayı ev sahibi Eczacıbaşı VitrA’yı 13-25, 16-25 ve 23-25‘lik setlerle 3-0 mağlup eden konuk VakıfBank kazandı. Bu sonucun ardından VakıfBank seride durumu 2-2‘ye getirdi.

Ayrıca; karşılaşmanın hakemleri seremoniye İstanbul Voleybol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği tarafından ülkemizin çeşitli illerindeki okullara gönderilmek üzere başlatılan kitap toplama kampanyası kapsamında sahaya “1 Kitapta Sen Getir” yazılı pankart ile çıktılar.

Karşılaşmanın istatistikleri için tıklayınız.

Vestel Venus Sultanlar Ligi Play-off Final Etabı beşinci ve son karşılaşması, 26 Nisan 2018, Perşembe günü, saat 18.00’da TVF Burhan Felek Voleybol Salonu’nda oynanacak. Müsabakayı, TRT Spor HD naklen yayınlayacak.

Final Etabı Statüsü:
Takımlar, final etabında üç galibiyet alıncaya kadar karşılaşır. 3 galibiyet alan takım şampiyon olur. İlk 2 maç normal lig etabı sonunda puan cetvelinde alt sırada bulunan takımın sahasında; üçüncü ve dördüncü maçlar, üst sırada bulunan takımın sahasında oynanır.

Galibiyetlerin eşitliği durumunda (2-2) beşinci ve son müsabaka, üst sırada bulunan takımın sahasında oynanır. Maçı kazanan takım lig şampiyonu olur, kaybeden takım lig ikincisi olur.

Bir cevap yazın