Efeler Ligi Play-off Çeyrek Final Etabı İkinci Karşılaşmaları Başladı

2017 – 2018 Voleybol Sezonu Efeler Ligi Play-off Çeyrek Final Etabı ikinci karşılaşmaları, bugün (7 Mart 2018, Çarşamba), oynanan karşılaşmalar ile başladı.

Efeler Ligi’nde Play-off Çeyrek Final Etabı karşılaşmalarında bugün (7 Mart,2018 Çarşamba) alınan sonuçlar şöyle;

MAÇ & SONUÇ

SETLER

İSTATİSTİK

Ziraat Bankası 3-0 İstanbul BBSK

 28-26, 25-16, 25-21

Tıklayınız

Halkbank 3-1 Afyon Bld. Yüntaş

 25-19, 25-14, 23-25, 25-19

Tıklayınız

Arkas Spor 3-0 Maliye Piyango

 25-17, 25-23, 25-22

Tıklayınız

Bu sonuçların ardından; Halkbank, Efeler Ligi Play-off Çeyrek Final Etabı’nda rakibine seride 2-0 üstünlük kurarak; adını Play-off Yarı Final Etabı’na yazdırdı. Halkbank’ın Play-off Yarı Final Etabı’ndaki rakibi Ziraat Bankası – İstanbul BBSK eşleşmesinin galibi olacak.

Efeler Ligi Play-off Çeyrek Final Etabı’nın diğer mücadelelerinde ise Ziraat Bankası ve Arkas Spor rakiplerini mağlup ederek seride durumu 1-1‘e getirdi. Her iki seride de; Play-off Yarı Final Etabı’na yükselecek olan takım, 10 Mart Cumartesi günü oynanacak üçüncü ve son karşılaşmanın ardından belli olacak. (Karşılaşmanın saati daha sonra açıklanacaktır.)

Ayrıca; T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yürütülen 2018 Troia yılı çalışmaları kapsamında Ziraat Bankası ile İstanbul BBSK takımları arasında oynanan müsabakaya ev sahibi Ziraat Bankası takımı oyuncuları sahaya “2018 Troya Yılında Çanakkale’de Buluşuyoruz” yazılı pankartla sahaya çıktı.

Efeler Ligi’nde Play-off Çeyrek Final Etabı ikinci karşılaşmaları yarın (8 Mart Perşembe) saat 19.00’da Metro Enerji Salonu’nda Fenerbahçe ile Galatasaray HDI Sigorta takımları arasında oynanacak karşılaşma ile tamamlanacak. Müsabakayı TRT Türk‘ten naklen yayınlanacak.

TARİH SAAT MAÇ YAYIN SALON
8 Mart 2018, Perşembe 19.00 Fenerbahçe – Galatasaray HDI Sigorta  TRT Türk Metro Enerji Salonu

Çeyrek Final Statüsü:
Takımlar, çeyrek finalde içeride ve dışarıda olmak üzere karşılıklı iki müsabaka yaparlar. İlk maç, normal lig etabı sonunda puan cetvelinde alt sırada bulunan takımın sahasında, iki gün sonra ikinci maç üst sırada bulunan takımın sahasında oynanır. 2 maçı alan takım yarı finale yükselir. Galibiyetlerin eşitliği durumunda üçüncü müsabaka iki gün sonra üst sırada bulunan takımın sahasında oynanır. Maçı kazanan takım yarı finale yükselir. Yenilen takım 5/8 etabına gider.

NOT: Karşılaşmaların tarihleri, saatleri ve televizyon yayınları değişkenlik gösterebilir.

Bir cevap yazın