Voleybol Menajerliği Eğitimi Ankara’da Gerçekleştirildi

Voleybol Menajerliği Eğitimi, bugün (26 Eylül 2018 Çarşamba), Ankara Volley Hotel toplantı salonunda, Türkiye Voleybol Federasyonu Başkan Vekili Alper Sedat Aslandaş ve TVF Genel Sekreteri Av. Nihal İşçi’nin katılımıyla gerçekleştirildi.

Açılış konuşmasını yapan TVF Başkan Vekili Alper Sedat Aslandaş ‘’İlk kez düzenlediğimiz ‘Voleybol Menajerliği Eğitimine’ hepiniz hoş geldiniz. Geçtiğimiz dönemden itibaren bu konu ile ilgili çalışmalarımızı sürdürüyorduk. Kurumsallaşmanın bir parçası olarak menajerlik görevinin kurallara ve talimatlara bağlı olarak yürütülmesine ihtiyaç duyuluyordu. Uzun süren çalışmalarımız sonucu talimatımız yürürlüğe girdi. Burada bulunan sizler uzun yıllardır oyuncu, yönetici ve antrenör olarak camiada yer almış isimlersiniz. Bu talimatın uygulanmasıyla birlikte alacağınız sertifikalarınız ile Türkiye’de oyuncu temsilciliği, oyuncu menajerliği görevinin kimler tarafından yapıldığı, sporcularımız ve kulüplerimiz için netlik kazanmış olacak. Böylelikle bir mesleki düzenlemeyi kazanmış oluyoruz. Hepinize tekrardan teşekkür ediyor, başarılar diliyorum ‘’ dedi.

Eğitimde; Prof Dr. Nevzat Mirzeoğlu Etik İlkeler Eğitimi, TVF Hukuk Kurulu Başkanı Doç Dr. Kadir Gürten ise; TVF Voleybol Menajerliği Talimat konularında bilgilendirmelerde bulundular.

Bir cevap yazın