TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ’dan Bayram Kutlaması

Sevgi, barış, dostluk, hoşgörü ve paylaşımın daha çok değer kazandığı bir Ramazan Bayramı’ndayız.

Türkiye Voleybol Federasyonu olarak, A Erkek Milli Takımımızın Avrupa Altın Ligi’nde, A Bayan Milli Takımımızın da Milletler Ligi’nde başarılı sonuçlar elde etmesinin mutluluğunu yaşayarak Ramazan Bayramı’na giriyoruz.

İyi bir başlangıç yaptığımız Milletler Ligi’nde geçtiğimiz hafta sonu Ankara’da ev sahipliği yaptığımız 2. hafta müsabakaları sonucunda A Bayan Milli Takımımız liderliğini sürdürdü. Bu yıl da Avrupa Altın Ligi’nde mücadele eden A Erkek Milli Takımımız, Sivas’ta oynadığımız Letonya müsabakasının ardından Belçika ve Slovakya deplasmanlarından da galibiyet ile ayrılarak namağlup liderliğini sürdürdü. Her iki milli takımımızı elde ettikleri sonuçlardan dolayı tebrik ediyor, bu başarılı sonuçların alınmasında emeği geçen teknik ekibe ve sporcularımıza tek tek teşekkür ediyorum.

Milli Takımlarımız, bayram süresince ve sonrasında da yoğun maç temposuna devam edecek. A Bayan Voleybol Milli Takımımız bayramda Milletler Ligi 3. hafta karşılaşmaları için Tayland’da, A Erkek Milli Takımımız ise bayramın hemen ardından Avrupa Altın Ligi 4. karşılaşması için Malatya’da olacak. Milli Takımlarımızın özverili çalışmalarıyla ve aldıkları sonuçlarla ilerleyen günlerde de iyi bir performans sergileyeceğine ve büyük başarılar elde edeceklerine inanıyorum.

Voleybolumuzu bugünlere taşıyan büyüklerimizin, kulüplerimizin, oyuncularımızın, teknik ve idari kadrolarımızın, il temsilcileri ve hakemlerimizin, sponsorlarımızın, medya mensuplarımızın, voleybol severlerin, TVF çalışanlarının, ülkemiz ve tüm Müslüman aleminin Ramazan Bayramı’nı kutlar, dünyada barış, huzur ve refahın egemen olmasını dilerim.

Mehmet Akif Üstündağ
Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı