Sporcu Fabrikası Spor Salonu Samsun ulaşım bilgileri. Salon nerededir?

Gençlik ve spor bakanlığı spor faaliyetlerine oldukça fazla önem vermektedir. Bu kapsamda sporseverlere destek olmak amacıyla yeni spor salonları açılışları yapmış ve bu salonlarında halk ve sporsecvenler tarafından kullanılabilmesinin önünü açmıştır. 2017 işitme engelliler olimpiyatlarına ev sahipliği yapan Samsun’a inşa edilen salonlar olimpiyatlar sonrası halkın kullanımına sunulmuştur.

Sporcu fabrikası Samsun’Un Atakum ilesinde yer almaktadır. 2017 işitme engelliler olimpiyatları için inşa edilmiş olan koordinasyon merkezi olimpiyat oyunları sonunda düzenlenmiş ve sporcu fabrikası adını almıştır.

Burada voleybol, basketbol, güreş, fitness, jimnastik gibi bir çok kapalı spor salonu gerektiren sporlar hem kurs olarak verilmekte hem de müsabakalar yapılmaktadır.

Sporcu Fabrikası Nerededir?

Samsun’un Atakum ilçesindedir. Atakent TV sapağına giden minibüse binerek kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Sporcu fabrikasının yanında olimpik yüzme havuzu ve il jandarma komutanlığı bulunmaktadır. Bu iki konum ile de sporcu fabrikasına ulaşabilirsiniz. Tramvay ile de ulaşım mümkündür fakat anayol kenarında olduğundan dolayı minibüs veya otobüs kullanırsanız salonun tam önüne ulaşabilirsiniz.

Sporcu Fabrikası Samsun Yol Tarifi