Samsun KYK Dostluk ve Spor Şenliği Voleybol Turnuvası

Samsun KYK Dostluk ve Spor Şenliği Voleybol Turnuvası

Atakum Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü, Samsun Yüksek Öğrenim Kredi Yurtlar Kurumu İl Müdürlüğü ve Atakum Gençlik Merkezi’nin ortaklaşa düzenlediği KYK Dostluk ve Spor Şenliği turnuvası başlıyor.

Son Başvuru: 29 Şubat 2016

atakum-gm_yurtlararasi-dostluk-turnuvasi-samsunvoleybolSamsun il genelinde ki Yüksek Öğrenim KYK Öğrenci yurtlarında barınan kız ve erkek öğrencileri spora teşvik edip,  sağlıklı bireyler olmaları ve spor yapma alışkanlığı kazandırmak, sigara ve alkol vb. zararlı  alışkanlıklardan  uzaklaştırmak gençlerin kendi aralarında etkileşimini artırıp dostluk ve kardeşlik bağlarını pekiştirmek için gönüllülük esasıyla katılabileceği, ‘Dostluk ve Spor Şenliği’ turnuvasıdır.  Faaliyet yedi farklı branşta ( satranç, masa tenisi, basketbol, voleybol, yüzme, futbol, bilek güreşi) turnuvaları düzenlenmesi şeklinde olacaktır.

Bu faaliyetin ana hedefinde ki yaklaşık 18-25 yaş aralığında ki genç kitle, ‘ülkemizin Güçlü Yarınları’ olacak gençlerimizi, dostluk ve sportif yönleri olan bireyler olarak yetiştirebilmek için önem arz etmektedir.

KYK Dostluk ve Spor Şenliği faaliyetiyle, Ondokuz Mayıs Üniversitesin de okuyup ve aynı zamanda KYK yurtlarında barınan 2000 öğrencinin katılımıyla yedi farklı branşta turnuva düzenlemek, turnuva sonrasında da gençlerde sürekli spor yapma bilinci oluşturmak, KYK yurtlarında barınıp ta hiç spor yapmayan üniversite öğrencilerine de sporu sevdirmeyi hedeflemekteyiz.

Turnuva 12 Mart 2016 Cumartesi günü satranç turnuvası ile başlayıp, 30 Nisan Cumartesi günü kapanış seremonisi ve ödül töreni yapılacaktır.

Son Başvuru: 29 Şubat 2016

Müracaat: Samsun/ Atakum GHSİM (Samsun Olimpik Yüzme Havuzu)

Tel: 03624392360 – 06324374630
Taahhütnağme EK-1
Başvuru Formu EK-2

www.samsunvoleybol.com

Bir cevap yazın