Mustafa Dağıstanlı Kapalı Spor Salonu İletişim ve Yol Tarifi

Mustafa Dağıstanlı Spor Salonu, 2011 yılında temeli atılmış çok amaçlı bir kapalı spor salonudur. Samsun’un İlkadım ilçesinde bulunan spor salonu farklı etkinliklere ev sahipliği yapmıştır. İsmini serbest güreşte iki kez olimpiyat, üç kez dünya şampiyonu olan millî sporcu Mustafa Dağıstanlı’dan almaktadır. Salonda birçok uluslararası etkinlik düzenlenmiş olmakla birlikte günümüzde Samsunspor basketbol takımına ve Samsun Büyükşehir Belediyesi Anakent Bayan Voleybol takımına ev sahipliği yapmaktadır.

Spor Salonu Hakkında Genel Bilgiler

17 Aralık 2011’de temeli atılan salonun açılışı dönemin Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç tarafından 2 Haziran 2013 tarihinde yapılmıştır. Boks, judo, karate, tekvando, kick boks, güreş, halter, masa tenisi, satranç, atıcılık, badminton, basketbol, eskrim ve voleybol gibi hem takım hem de bireysel çok sayıda spor etkinliğine ev sahipliği yapmaktadır. Salon 100 VIP, 100 medya mensubu, 100 akredite spor paydaşı ve 80 engelli kapasiteli tribünleri ile birlikte toplamda 2.000 kişi kapasiteli olup halk otobüsü, minibüs ve tramvay ile ulaşım imkanı bulunmaktadır.

Salonda Gerçekleştirilen Etkinlikler

2016 yılında FIBA 18 Yaş Altı Avrupa Basketbol Şampiyonası ile Avrupa Boks Olimpiyat Elemeleri Turnuvası’na, 2017 yılında ise Yaz İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları düzenlenmiştir.

Mustafa Dağıstanlı Kapalı Spor Salonuna Nasıl Gidilir?

Mustafa Dağıstanlı Spor Salonu nerede ve oraya nasıl gidebilirim diye düşünenler için sizlere kolay yol tarifi vereceğiz. Spor salonu Samsun’un İlkadım ilçesinde Batı Park içerisinde bulunmaktadır. Ondokuz Mayıs Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi (Eski Eğitim Fakülktesi) arkasında yer almaktadır. Minibüs ile veya tramvay ile salona gelecekler, eğitim fakültesi durağında inerek salona ulaaşbilirler.

Mustafa Dağıstanlı Spor Salonu İletişim Bilgileri

Salonu telefon ile arayıp bilgi almak isteyen kişiler (0362) 445 29 85 numaralı telefonda salona ulaşabilirler. Antrenörler, antreman saati ayarlamak için de bu numaradan santrale ulaşarak gerekli bilgileri alabilirler.

Mustafa Dağıstanlı Kapalı Spor Salonu Yol Tarifi