Hande Baladın ve Giovanni Guidetti, Güney Kore Galibiyetini Değerlendirdi

A Bayan Voleybol Milli Takımımız, 2019 FIVB Voleybol Milletler Ligi’ndeki ilk maçında bugün (21 Mayıs 2019, Salı), karşılaştığı Güney Kore’yi 25-15, 26-24 ve 25-19‘luk setlerle 3-0 mağlup etti. Millilerimizde Hande Baladın ile başantrenör Giovanni Guidetti karşılaşmanın ardından galibiyeti değerlendirdi.

A Bayan Milli Takım oyuncusu Hande Baladın karşılaşmanın ardından yaptığı açıklamada; “Voleybol Milletler Ligi’ne galibiyet ve 3 puanla başlamak önemliydi ama oynadığımız oyunun çok iyi olduğunu söyleyemem. Takım olarak kendimizi geliştirmemiz gereken konularda çalışmaya devam etmeliyiz” dedi.

A Bayan Voleybol Milli Takımımızın başantrenörü Giovanni Guidetti ise; “Bu tarz turnuvalara galibiyetle başlamak çok önemli ancak şu an bulunduğumuz durumun farkında olmalıyız. Milli takım sezonunu kısa bir süre önce açtık. Elbetteki 3 puandan dolayı memnun olmalıyım ama henüz istediğimiz seviyede değiliz. Oynadığımız karşılaşmalarda eksiklerimizi görerek, daha fazla çalışıp gelişmeliyiz” ifadelerinde bulundu.