Genç Erkekler Türkiye Şampiyonası’nda İlk Etap Sona Erdi

2017 – 2018 Voleybol Sezonu Genç Erkekler Türkiye Şampiyonası’nda ilk etap karşılaşmaları, bugün (16 Mayıs 2018, Çarşamba), Adana’da oynanan grup karşılaşmaları ile devam etti.

Genç Erkekler Türkiye Şampiyonası karşılaşmalarının üçüncü gününde alınan sonuçlar şöyle;

A Grubu (Menderes)
Maliye Piyango – Galatasaray: 2-3 (25-21,19-25,26-28,25-17,12-15)
Ankara Anadolu Voleybol – Turgutlu Bld.: 1-3 (25-22,21-25,16-25,20-25)

Puan Durumu
1.Galatasaray – 8 puan
2.Maliye Piyango – 7 puan
3.Turgutlu Bld. – 3 puan
4.Ankara Anadolu Voleybol – 0 puan

Bu sonuçların ardından Galatasaray ile Maliye Piyango takımları, final etabına yükseldiler.

B Grubu (Menderes)
Şanlıurfa B.Şehir Bld. – Menteşe Merkez Bld.: 0-3 (20-25,16-25,25-27)
Fenerbahçe – Alanya Bahçeşehir Koleji:

Puan Durumu
1.Fenerbahçe – 6 puan
2.Menteşe Merkez Bld. – 6 puan
3.Alanya Bahçeşehir Koleji – 3 puan
4.Şanlıurfa B.Şehir Bld. – 0 puan

Bu sonuçların ardından Fenerbahçe ile Menteşe Merkez Bld. takımları, final etabına yükseldiler.

C Grubu (Yüreğir)
Halkbank -Beşiktaş: 3-0 (25-18,25-19,29-27)
İnegöl Bld. – Arhavi Bld.: 3-0 (25-14, 25-13, 25-15)

Puan Durumu
1.Halkbank – 9 puan
2.Beşiktaş – 6 puan
3.İnegöl Bld. – 3 puan
4.Arhavi Bld. – 0 puan

Bu sonuçların ardından Halkbank ile Beşiktaş takımları, final etabına yükseldiler.

D Grubu (Yüreğir)
Malatya B.Şehir Bld. – Tekirdağ Gençlik Hizmetleri: 2-3 (18-25,15-25,25-21,25-18,4-15)

Tofaş Spor – Tokat Bld. Plevne karşılaşması devam ediyor.

Puan Durumu
1.Tofaş Spor – 6 puan
2.Tokat Bld. Plevne – 6 puan
3.Tekirdağ Gençlik Hizmetleri – 2 puan
4.Malatya B.Şehir Bld. – 1 puan

Bu sonuçların ardından Tofaş Spor ile Tokat Bld. Plevne takımları, final etabına yükseldiler.

E Grubu (Asım Savaş)
Seyhan Bld. – Arkas Spor: 0-3 (18-25,14-25,16-25)

Puan Durumu
1.Arkas Spor – 6 puan
2.Seyhan Bld.– 3 puan
3.Muş Yetiştirme Yurdu – 0 puan

Sorgun Bld. şampiyonaya katılmadığından müsabaka sonuçları puan durumuna dahil edilmemiştir.

Bu sonuçların ardından Arkas Spor ile Seyhan Bld. takımları, final etabına yükseldiler.

F Grubu (Asım Savaş)
Çorum Bld. – TVF Spor Lisesi: 0-3 (11-25,16-25,19-25)

Puan Durumu
1.TVF Spor Lisesi – 6 puan
2.Melikgazi Bld. – 3 puan
3.Çorum Bld. – 0 puan

İstanbul Avrupa Voleybol şampiyonaya katılmadığından müsabaka sonuçları puan durumuna dahil edilmemiştir. 

Bu sonuçların ardından TVF Spor Lisesi ile Melikgazi Bld. takımları, final etabına yükseldiler.

G Grubu (Nihat Geven)
Bigadiç Bld. – Pema Koleji: 1-3 (24-26,25-27,25-22,15-25)
Ziraat Bankası – İstanbul BBSK: 3-1 (25-17,19-25,25-19,29-27)

Puan Durumu
1.Ziraat Bankası– 9 puan
2.İstanbul BBSK – 6 puan
3.Pema Koleji – 3 puan
4.Bigadiç Bld. – 0 puan

Bu sonuçların ardından Ziraat Bankası ile İstanbul BBSK takımları, final etabına yükseldiler.

H Grubu (Nihat Geven)
Ürgüp Spor – Payas Bld.: 1-3 (17-25,21-25,25-23,19-25)

Puan Durumu
1.Es Spor – 6 puan
2.Payas Bld. – 5 puan
3.TFL Altekma – 4 puan
4.Ürgüp Spor – 0 puan

TFL Altekma – Es Spor karşılaşması devam ediyor.

Genç Erkekler Türkiye Şampiyonası’nın maç sonuçları, fikstürü ve puan durumlarına ulaşmak için tıklayınız.

Bir cevap yazın