Efeler Ligi Play-off Final Etabı’nda Dördüncü Karşılaşma Oynandı

2018 – 2019 Voleybol Sezonu Efeler Ligi Play-off Final Etabı dördüncü karşılaşmasında Arkas Spor sahasında Fenerbahçe’yi ağırladı.

Karşılaşma öncesinde, Anadolu Yıldızları Ligi’ni şampiyon olarak tamamlayan İzmir İl Karması takımına ödüllerini, İzmir Gençlik ve Spor İl Müdürü Nüammer Uslu ve TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ verdi.

Atatürk Voleybol Salonu Vestel Venus Spor Kompleksi’nde oynanan mücadeleyi 25-19, 26-24 ve 25-18‘lik setlerle Arkas Spor  3-0 kazandı. Bu sonucun ardından Arkas Spor, 5 maç üzerinden oynanacak ve 3 galibiyet alan takımın sezonu şampiyon olarak tamamlayacağı Efeler Ligi Play-off Final Etabı’nda 2-1 geride olduğu seriyi 2-2’ye getirdi.

Karşılaşmanın istatistikleri için tıklayınız.

Efeler Ligi Play-off Final Etabı karşılaşmalarının programı şöyle:

TARİH SAAT MAÇ YAYIN SALON
04 Mayıs 2019, Cumartesi 15.00 Arkas Spor – Fenerbahçe TRT SPOR Atatürk Voleybol Salonu Vestel Venus Spor Kompleksi

Final Etabı Statüsü: Final etabında birbirleri ile eşleşen iki takım,3 galibiyet alıncaya kadar karşılaşırlar. 3 galibiyet alan takım şampiyon olur. İlk iki maç, normal lig etabı sonunda puan cetvelinde alt sırada bulunan takımın sahasında yapılır. Üçüncü ve dördüncü maçlar, ligi üst sırada bitiren takımın sahasında oynanır. Galibiyetlerin eşitliği durumunda beşinci ve son müsabaka 2 gün sonra üst sırada bulunan takımın sahasında oynanır. Maçı kazanan takım lig şampiyonu, kaybeden takım lig 2.si olur.

NOT: TV yayınları nedeniyle maç saatleri ve günleri Federasyonca değiştirilebilir.