Arslan Ekşi ve Nedim Özbey, Belçika Galibiyetini Değerlendirdi

A Erkek Milli Takımımız, 2019 CEV Avrupa Altın Ligi’ndeki beşinci maçında konuk ettiği rakibi Belçikayı 3-1 mağlup etti. Millilerimizde başantrenör Nedim Özbey ve takım kaptanı Arslan Ekşi karşılaşmanın ardından galibiyeti değerlendirdi.

A Erkek Milli Takımı başantrenörü Nedim Özbey;”CEV Avrupa Altın Ligi’nde Dörtlü Final’e yükselmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Oynadığımız 5 karşılaşmadan da galibiyetle ayrıldık ve organizasyondaki tek namağlup takım konumundayız. Büyük bir başarı ! Dörtlü Final öncesinde gruptaki son maçımızı pazar günü Letonya deplasmanında oynayacağız, oradan da Dörtlü Finallerin yapılacağı Estonya’ya geçeceğiz. Oynayacağımız ilk maç çok önemli. Tek hedefimiz final oynamak ve şampiyon olmak. Genç ve dinamik bir kadroyla yola çıktık, çok istekli çalışıyorlar. Anadolu bizi bağrına bastı. Sivas’ta da, Malatya’da da, burada da aynı. Bu seyirciyi görünce çok duygulanıyorum. Trabzon halkına bizleri yalnız bırakmadıkları ve destekleri için teşekkür ediyorum” dedi.

A Erkek Milli Takım kaptanı Arslan Ekşi ise; “Öncelikle tüm takımı ve teknik ekibi galibiyetten ötürü kutluyorum. Gururluyuz. Takım halinde inanılmaz bir enerji yakaladık ve ilerleme kaydettik. En başından beri hedefimiz önce dörtlü finallere kalabilmekti. Bunu da başardığımız için çok mutluyum. Umarım Final Four’da aynı oyunumuzu sergileyerek şampiyon oluruz. Sivas ve Malatya’nın ardından bugünde burada gerçekten inanılmaz bir atmosfer vardı. Bizi desteklemeye gelen ve yalnız bırakmayan Trabzonlu tüm voleybol severlere teşekkür ediyor, galibiyeti onlara armağan ediyoruz” şeklinde konuştu.