A Erkek Milli Takımımızın 2018 Sezonu Teknik Kadrosu, Aday Sporcu Kadrosu ve Müsabaka Programı Açıklandı

A Erkek Milli Takımımızın, 2018 sezonu teknik kadrosu, aday sporcu kadrosu ve müsabaka programı TVF Milli Takımlardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi ve Basın Sözcüsü Kurtaran Mumcu ve Erkek Milli Takımlar Koordinatörü Semih Oktay tarafından açıklandı.

A Erkek Milli Takımımızın, teknik kadrosu ve 22 kişilik aday kadrosu şu isimlerden oluşuyor:

TEKNİK EKİP
ADI – SOYADI GÖREV
Nedim Özbey Başantrenör
Erkan Toğan Antrenör
Mert Karatop Yardımcı Antrenör
İlker Altan İstatistik Antrenörü
Yunus Ünver Kondisyoner
Abdullah Akay Fizyoterapist
Aziz Azad Dural Masör

 

OYUNCU ADI – SOYADI  TAKIMI POZİSYONU
Murat Yenipazar İstanbul B.Şehir Bld. Spor Kulübü Pasör
Oğulcan Yatkın Fenerbahçe Spor Kulübü Pasör
Muzaffer Yönet Arkas Spor Kulübü Pasör
Metin Toy Fenerbahçe Spor Kulübü Pasör Çaprazı
Adis Lagumdzija Arkas Spor Kulübü Pasör Çaprazı
Abdullah Çam Halkbank Spor Kulübü Pasör Çaprazı
Hasan Yeşilbudak Halkbank Spor Kulübü Libero
Beytullah Hatipoğlu Afyon Bld. Yüntaş Libero
Burak Mert Arkas Spor Kulübü Libero
Alperay Demirciler Halkbank Spor Kulübü Libero
Burutay Subaşı (Kaptan) Halkbank Spor Kulübü Smaçör
Gökhan Gökgöz Arkas Spor Kulübü Smaçör
Burak Baturalp Güngör İstanbul B.Şehir Bld. Spor Kulübü Smaçör
Yasin Aydın Galatasaray Spor Kulübü Smaçör
Yiğit Gülmezoğlu Arkas Spor Kulübü Smaçör
Batuhan Avcı Beşiktaş Jimnastik Kulübü Smaçör
Marko Mert Matic Arkas Spor Kulübü Orta Oyuncu
Faik Samet Güneş Halkbank Spor Kulübü Orta Oyuncu
Vahit Emre Savaş Ziraat Bankası Spor Kulübü Orta Oyuncu
Koray Şahin Ziraat Bankası Spor Kulübü Orta Oyuncu
Hakkı Çapkınoğlu Halkbank Spor Kulübü Orta Oyuncu
Mustafa Koç Arkas Spor Kulübü Orta Oyuncu

A Erkek Milli Takımımızın müsabaka programı şu şekilde:

A Erkek Milli Takımımız, 2018 sezonunda 20 Mayıs – 14 Haziran 2018 tarihleri arasında yapılacak CEV Golden European League (Altın Avrupa Ligi) müsabakalarına katılacak. 3 grup şeklinde lig usulü olarak oynanacak müsabakalar sonucunda gruplarında 1. olan takımlar ve final grubuna ev sahipliği yapacak ülke takımı, Final Four müsabakaları oynayacak.

Milli Takımımız, bu müsabakalar için; 01 Mayıs 2018 tarihinde Ankara’da TVF Başkent Voleybol Salonu’nda kampa girecek.

Millilerimizin, Altın Avrupa Ligi grubundaki müsabaka programı şu şekilde:

20 Mayıs 2018, Pazar
15.30 Türkiye – Ukrayna (Şanlıurfa/11 Nisan Spor Salonu)

23 Mayıs 2018, Çarşamba
15.30 Türkiye – Hollanda (Van/Nurtatar Spor Salonu)

27 Mayıs 2018, Pazar
TSİ 19.00 Slovenya – Türkiye (Maribor/Dovrana Tabor)

30 Mayıs 2018, Çarşamba
15.30 Türkiye – Slovenya (Samsun/Mustafa Dağıstan Spor Salonu)

02 Haziran 2018, Cumartesi
TSİ 18.00 Hollanda – Türkiye (Sliedrecht/Sporthal De Basis)

06 Haziran 2018, Çarşamba
TSİ 20.00 Ukrayna – Türkiye (Ivana Frankivsk/Physical Education College)

13-14 Haziran 2018 Final Four
Final Four müsabakaları, Çek Cumhuriyeti’nin Karlovy Vary şehrinde yapılacak.

Bu müsabakalardan sonra Milli Takımımız, 20 Haziran – 02 Temmuz 2018 tarihlerinde İspanya’nın Tarragona şehrinde yapılacak Akdeniz Oyunları’na katılacak.

Bir cevap yazın