2018 Genç Erkekler Türkiye Şampiyonası Sona Erdi

14-21 Mayıs 2018 tarihleri arasında 30 takımın katılımıyla Adana’da düzenlenen 2017 – 2018 Voleybol Sezonu Genç Erkekler Türkiye Şampiyonası bugün (21 Mayıs 2018, Pazartesi), oynanan final ve klasman karşılaşmaları ile tamamlandı.

Bugün oynanan karşılaşmaların ardından; rakibi Halkbank’ı, 25-13, 25-14, 25-27 ve 25-16‘lık setlerle 3-1 mağlup eden Beşiktaş şampiyon olurken; Halkbank ikinci oldu. Maliye Piyango’yu 25-18, 25-20, 23-25 ve 25-22‘lik setlerle 3-1 mağlup eden Arkas Spor ise; Genç Erkekler Türkiye Şampiyonası’nı 3. sırada tamamladı.

Karşılaşmaların ardından düzenlenen madalya ve kupa törenide; Genç Erkekler Türkiye Şampiyonası’nı üçüncü sırada tamamlayan Arkas Spor’a; kupa ve madalyalarını Gençlik Hizmetleri Tesisler Şube Müdürü Mustafa Uyanık ve Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezleri (TOHM) Adana Koordinatörü Murat Adıgüzel takdim etti.

Genç Erkekler Türkiye Şampiyonası’nı üçüncü sırada tamamlayan Halkbank’a; kupa ve madalyalarını TVF MHGK Üyesi İbrahim Tarun ile Adana Voleybol İl Temsilcisi Yusuf Cemil Oğuz takdim etti.

Genç Erkekler Türkiye Şampiyonası’nı şampiyon olarak tamamlayan Beşiktaş’a kupa ve madalyalarını TVF Liglerden Sorumlu Asbaşkanı Ahmet Göksu ile Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdulkadir Ataşbak verdi.

Genç Erkekler Türkiye Şampiyonası Final Etabı karşılaşmalarında bugün (21 Mayıs 2018, Pazartesi) alınan sonuçlara ulaşmak için tıklayınız.

Genç Erkekler Türkiye Şampiyonası Klasman Etabı karşılaşmalarında bugün (21 Mayıs 2018, Pazartesi) alınan sonuçlara ulaşmak için tıklayınız.

2017-2018 Voleybol Sezonu Genç Erkekler Türkiye Şampiyonası’nda genel sıralama şu şekilde oluştu:

SIRA TAKIM
1 BEŞİKTAŞ
2 HALKBANK
3 ARKAS SPOR
4 MALİYE PİYANGO
5 İSTANBUL BBSK
6 GALATASARAY
7 ZİRAAT BANKASI
8 FENERBAHÇE
9 MELİKGAZİ BLD.
10 TOFAŞ SPOR
11 TVF SPOR LİSESİ
12 TOKAT BLD. PLEVNE
13 ES SPOR
14 PAYAS BLD.
15 MENTEŞE MERKEZ BLD.
16 SEYHAN BLD.
17 TFL ALTEKMA
18 İNEGÖL BLD.
19 ÇORUM BLD.
20 MALATYA B.ŞEHİR BLD.
21 PEMA KOLEJİ
22 TEKİRDAĞ GENÇLİK HİZMETLERİ
23 TURGUTLU BLD.
24 ALANYA BAHÇEŞEHİR KOLEJİ
25 ÜRGÜP SPOR
26 ANKARA ANADOLU VOLEYBOL
27 ARHAVİ BLD.
28 ŞANLIURFA B.ŞEHİR BLD.
29 MUŞ YETİŞTİRME YURDU
30 BİGADİÇ BLD.
KATILMADI İSTANBUL AVRUPA VOLEYBOL
KATILMADI YOZGAT SORGUN BLD.

Bir cevap yazın